Jezerní slať je rašeliniště a přírodní památka v okrese Prachatice. Nachází se na Šumavě, necelé 2 km jihovýchodně od Horské Kvildy a 3 km od Kvildy, na katastrálním území obce Kvilda. Je součástí NP Šumava, jehož je I. zónou. Ochrana tohoto území byla poprvé vyhlášena v roce 1933 na ploše 34 ha.

Jedná se o známý mokřad v horském sedle mezi Kvidou a Horskou Kvildou, název má podle malého a dnes již rašeliníky zarostlého jezírka.


Informace o Jezerské slaťi

Nadmořská výška1 060 m. n. m.
Rozloha103,54 ha
TypPřírodní památka
Vyhlášení31.12.1933
Nejbližší obecHorská Kvilda


Jak se dostat na Jezerní slať

Jezerní slať se nachází mezi Kvildou a Horskou Kvildou, přičemž se sem může pohodlně přivést a zaparkovat na parkovišti Jezerní slať.

Případně se sem můžete dostat na kole nebo pěšky po zpevněné stezce podél hlavní silnice.

Jestliže se sem plánujete přijet autem, tak nezapomeňte navštívit návštěvnické centrum Kvilda, kde můžete vidět rysí i jelení výběh.


Nejčastější otázky

Kde můžeme zaparkovat?

Pro parkování můžete využít parkoviště Jezerní slať, kde je možné parkovat zdarma a odtud se vydat na vyhlídkovou věž a projít si rašeliniště.

Kde nalezneme restauraci?

Nejbližší občerstvení naleznete v Kvildě nebo Horské Kvildě.

Je Jezerní slať dostupná s kočárkem?

Ano, samotná procházka na Jezerní slaťi je zpevněná a dostupná s kočárkem. Na vyhlídkovou věž se bohužel s kočárkem nedostanete.

Je Jezerní slať dostupná v zimě?

Ano, často zde můžete potkat běžkaře, kteří se zde zastaví.

Kde nalezneme ubytování?

Bohužel ubytování přímo u Jezerní slaťi nenaleznete. V okolí je však obec Kvilda a Horská Kvilda, kde ubytování rozhodně naleznete.

Booking.com

Mapa

Kde naleznete parkoviště, vyhlídky nebo centrum Kvilda? To vše můžete vidět na následující mapě:


Jako zdroje při přípravě článku jsme využili zejména našich zkušeností, výsledků vyhledávání a také webu wikipedia.org. Poslední aktualizaci článku připravil Martin 9.6.2019.